Náš odborník odpovedá

Časté otázky:

 

1. Ako čistiť povrch vane?

 

Akrylové výrobky si vyžadujú údržbu: čistiť ich smiete jedine tekutým čistiacim prostriedkom, ktorý nezanecháva škrabance, oplachovať teplou vodou (max. 60 stupňov), utierať mäkkou handrou. Vyhýbajte sa používaniu zrnitých čistiacich prostriedkov. Veľmi zanedbaný povrch môžete po očistení preleštiť  jemným leštiacim prostriedkom.Rôzne riedidlá, lak na nechty a odlakovač a horúce predmety, ako napr. cigarety či elektrické prístroje poškodzujú povrch vane.

Aj silnejšie, hlbšie škrabance možno opraviť nasledovným spôsobom:

1. Jemné obrúsenie brúsnym papierom 1000

2. Dobrúsenie vodným papierom 2000

3. Preleštenie leštiacim prostriedkom na akryl, resp. leštiacim prostriedkom používaným na automobily


2. Čo je hydromasáž?

 

Podstatou hydromasáže je intenzívny prúd vody vychádzajúci z dýz na bokoch vane. Voda na kúpanie je priebežne otáčaná tichým čerpadlom zamontovaným na tento účel, a cez obohacovací ventil sa do nej primiešava vzduch vo forme drobných bubliniek. Silný prúd vody nerozhýbe iba vonkajší povrch tela, ale masíruje aj podkožné tkanivá a svaly. Hydromasáž nás uvoľňuje, zmierňuje telesné a duševné napätie. Odstraňuje alebo aspoň zmierňuje bolesti kĺbov a svalov spôsobené reumatickým ochorením alebo nehodou, vzpružuje mikroobeh v rámci vaskulárneho systému. Lekári ju často odporúčajú aj pri liečbe opuchov dolných končatín. Zlepšuje látkovú výmenu, pomáha detoxikácii a má kladný vplyv aj na celulitídu, ktorá strpčuje život mnohým dámam.


3. Čo je vzduchová masáž, inými slovami perličkový kúpeľ?

 

Vzduchová masáž sa zakladá na princípe prírodných termálnych prameňov, zariadenie využíva na masáž ohrievaný prúd vzduchu. Z radov dýz umiestnených na spodku vane sa do vody fúka vzduch. Vzduchová masáž nás uvoľňuje, zmierňuje telesné a duševné napätie, relaxuje.


4. Čo je svetelná terapia?

 

V prípade svetelnej a farebnej terapie v hydromasážnych vaniach voda sprostredkúva energiu, ktorá sa z danej farby dá získať, a ktorá sa takto cez celú pokožku dostáva do nášho organizmu intenzívnym spôsobom. V sprchových kabínach toto prebieha prostredníctvom pary.

Svetelná terapia. Kladný účinok farieb zabezpečuje harmóniu tela a duše.

Modrá: čistota – upokojuje telo a dušu.

Žltá: teplo – osviežuje, rozveseľuje.

Zelená: pokoj – pomáha udržiavať vnútornú rovnováhu.

Červená: vášeň – vzpružuje telo.


5. Ako udržiavať hydromasážnu vaňu v čistom a hygienickom stave?

 

Udržiavanie armatúr okolo vane v čistom stave je nevyhnutné pre zdravé prevádzkovanie hydromasážnych vaní s vylúčením kožných a iných infekcií spôsobených baktériami či vírusmi. Méta Kft. odporúča pre ktorúkoľvek hydromasážnu vaňu nasledovné čistiace a dezinfekčné prostriedky:

a, dezinfekčná tekutina Activ Clean

b, dezinfekčné tabletky Activ Clean

c, čistiaca pena Activ Clean s dávkovacou pištoľou

a.-b. Používanie dezinfekčnej tekutiny a dezinfekčných tabletiek:

Napusťte vaňu vodou tak, aby hladina vody presahovala pribl. 5 cm cez dýzy. Potom do vody vlejte dezinfekčnú tekutinu (100 až 200 ml), resp. vložte dezinfekčnú tabletku (1 tabletku) a spusťte hydromasážny systém ako pri kúpeli. Po niekoľkých minútach chodu vypnite systém a vypusťte vodu z vane. Tento postup je účelné opakovať raz za dva mesiace.

c. Používanie čistiacej peny a dávkovacej pištole:

Flakón pred použitím dôkladne potraste. Dávkovaciu hlavicu natlačte na flakón, potom flakón zasuňte do dávkovacej pištole. Flakón držte vo zvislej polohe tak, aby otvor smeroval nadol. V tejto polohe pomocou kohútika pištole vtláčajte penu do dýz, kým sa potrubie hydromasážneho systému celkom nenaplní penou. Vtedy nechajte čistiacu penu pôsobiť 30 minút, potom napusťte vaňu vodou a zapnite hydromasážny systém (na pár minút), aby sa nečistoty dostali von zo systému. Nakoniec vypusťte vodu z vane.

Dezinfekčné a čistiace prostriedky si môžete kúpiť u Méta Kft. alebo u jej predajcov.

 

6. Možno osadiť obkladačky na okraj vane či sprchovej kabíny?

Nie. V každom prípade obkladajte steny až po podlahu, obkladačky neosadzujte na okraj vane či sprchovej vaničky, lebo v takom prípade záruka stráca platnosť.

 

 

Ak ste nedostali odpoveď na Vašu otázku, obráťte sa na nás s dôverou;

 

http://m-acryl.sk/cms/uploads/tartalom/kerdes.jpg

 

1. Ak máte otázky ku ktorémukoľvek nášmu výrobku,

2. Ak máte otázky k našim servisným službám,

3. Ak máte akékoľvek pripomienky k obsluhe či výrobku,

 

Napíšte nám na emailovú adresu info@hidrotrend.sk, do 48 hodín Vám odpovieme.

 

Ďakujeme.

Kolektív M-Acryl

 


M-Acryl - Vytvárame v kúpeľni štýl…


Galéria

Povedali o nás

Nedávno sme si kúpili do nového domu Vašu vaňu M-Acryl Amanda 180x180 s masážnym systémom Wellness Premium. Veľmi ju máme radi, môj manžel aj ja sme schopní relaxovať v nej každý večer hoci aj hodinu! Hana Gubik, Komarno

Nikdy som si nemyslela, že raz sa do mojej malilinkej kúpeľne predsa len vmestí vaňa.Z rozmerových dôvodov mám teraz chutnú malú vaňu 120x120 cm, do ktorej si deň čo deň sadám s radosťou.Alina Mikle, Galanta